View unanswered posts | View active topics It is currently 18 Nov 2017, 20:24

Reply to topic  [ 58 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Кое anime гледа последно? 
Author Message
Преводач, Редактор, Тайпсетър

Аз това първото, Клеми, съм си го набелязала за гледане. Чувах, че е много добро, пък и щом препоръчваш.

Иначе съм на финалните епизоди на Йоуамуши-то 2 сезон. Голямо надъхване са. Особено като не трябва да се чака
по седмица за следващ епизод, иначе малко омръзва... Мидоусуджи обаче още ми е невероятно противен.

17 Apr 2016, 19:50
Profile

Asa made Jugyou Chu! :cool face:

25 Apr 2016, 14:04
Profile WWW

Noblesse: Awakening
Noblesse: Pamyeol-ui Sijak

Японска OVA продукция по корейскa web manhwa, която е над 400 глави .... ахахахаа... ноуп
=D

Да се разбира - това е само за феновете на manhwa-та.
Всичко се развива твърде бързо,наблъскано е съдържанието и ако не знаете за какво принципно става дума...
Еми... няма да го разберете от тези Ови. Иначе анимацията си я бива, но... предупредени сте!

25 Apr 2016, 23:31
Profile

Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri

И двата сезона. Не знам защо. Може би, защото не обичам да дропвам
аннимета. Но втората част на втори сезон ми беше интересна всъщност.

08 May 2016, 12:54
Profile

Завърших Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!

Според мен анимето е много хубаво, много приятна комедия от лавинообразен тип (шегите са навързани една с друга). В смисъл главните герои се оказват заклещени в игра (напоследък тази тематика е много популярна сред аниметата), където строят защитни страни, напиват се, повръщат дъги, ходят на куестове да убиват гигантски жаби и после да ядат жабешки бутчета за награда. Анимето не е най-красиво нарисуваното, но е приятно за окото, хуморът е интересен, героите не са досадни. Препоръчвам (пък и е малко епизоди). Надявам се на втори сезон.

08 May 2016, 13:04
Profile

Довършвам Ginga e Kickoff!!

Бях чела толкова хубави неща за него. Не ме излъга.
Много е забавно да се гледа. Има технически обяснения, които правят играта интересна.
Има и динамичност в мачовете. Героите са симпатични и надъхващи. Препоръчвам.

24 May 2016, 13:34
Profile

Наскоро изгледах Ano Natsu de Matteru & Get Backers.

1вото беше интригуващо, но доста плоско. Онова, което ми хареса беше, че главните си бяха определени като двойка от началото. И че краят беше оставен малко като загадка... иначе си беше поредната тиийн драма...

Второто започна интересно, след това загуби чара си...

20 Jun 2016, 01:48
Profile

да видим... наскоро завърших... World Trigger, Tanaka-kun wa Itsumo no Kedaruge, Sakamoto desuga?, Flying Witch

World Trigger, Tanaka-kun wa Itsumo no Keda и Flying Witch бяха страхотни...
Сакамотот горе-долу...

06 Jul 2016, 19:03
Profile

Изгледах двата излезли епизода на Fudanshi Koukou Seikatsu. Идеята за фундаши (момчета, които са фенове на yaoi и shounen-ai) е добре направена, забавна е, кратко, но нискобюджетно, изпълнение. Препоръчвам.

Прегледах и Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo! OVA. Продължава в духа на първия сезон, с нетърпение очаквам втори.

Завърших Kiznaiver. Първоначално ми хвана окото дизайнът на героите на Miwa. Блести откъм визия анимето, има супер сладурски моменти, но историята е стандартна и героите крещят твърде много за моя вкус. Все пак не е лошо да се погледне, но спокойно може и да го подминете.

От всички напоследък изгледани аниме заглавия най-силно ме впечатли Doukyuusei, затова и страшно много го препоръчвам. Докарали са наистина добре стила на Накамура Асумико и са запазили атмосферата от мангата. Сега, малко shounen-ai елементите са ги поорязали - накъсали са ги като панели от манга, което като идея е добре, но просто сякаш показват BL eлементите по някакъв много изкуствен и повърхностен начин. Запазена е обаче романтиката и цялостната визия. Ако все пак искате да се пробвате да погледнете нещо анимирано от shounen-ai жанра, няма как да сбъркате с това заглавие. Макар че като гледам, само аз съм страстен любител на жанра.

17 Jul 2016, 13:40
Profile

Gatchaman Crowds - много странно и бавно започна в началните епизоди, след което взе, че стана интересно
и накрая май ми допадна... интересни тематики развиваше с технологиите и влиянието им върху обществата и отделните хора.

19 Jul 2016, 10:32
Profile

Дойде ми носталгичната муза и направих един маратон на всичките епизоди на Princess Tutu.
Анимето си е все толкова чаровно, колкото си го спомням. Имаше забавни моменти, имаше тъжни мигове, имаше и край, заради който исках да си счупя лаптопа на две и да го хвърля през балкона (да, води се щастлив финал, да знаеше се от началото, че няма да свърши, както искам, но ми е позволено да се ядосвам). Първата част на анимето е много добра, някъде първите 12 епизода; останалите - да кажем, че анимето става по-мрачно и отива съвсем в друга посока, изпълнена с безброй плот туистове и постоянно сменяне на лошите герои, записани за конкурс за "по-по-най-лош". Въпреки всичките му недостатъци, анимето е кратко, героите са сладки и не дразнят, историята в основата си е доста праволинейна и предвидима, атмосферата се променя през втората половина от сериала, интиргата прогресивно се задълбочава (макар и според мен доста изкуствено и ненужно за такъв тип аниме) и всичко някак свършва с приемлив край. А и музиката е страхотна - все пак в заглавието става въпрос за балет, звучат много от творбите на Чайковски, споменават се доста известни произведения, има споменаване на различните стъпки. Така че препоръчвам.

12 Sep 2016, 01:16
Profile

Хайде малко ъпдейт на гледаните.

Вече сигурно 3 или 4 пъти прегледах Mob Psycho 100. Препоръчвам го горещо. Моб е голям сладур, на когото е лесно да симпатизираш и да разбереш как се чувства, Рейгън е шматка парти с торба лъжи. Итнтересен коментар на някои социални и човешки проблеми.

Другото, което гледам в момента и се опитвам да завърша, е Heartcatch Precure. Догледа ми се нещо mahou shoujo (т.е. трансформиращи се магически момичете) и имам хубави спомени от едно време - шоуто е остаряло добре и се е запазило като добър представител на жарна. Много ми харесват злодеите, които с течение се развиват, все повече и повече радват, даже започнах да викам за тях, вместо за нашите девойки (предвид и че злодеите са масово бишонени, мдам, да се чуди човек). Остават мчи още 10-тина епизода от него.

И стигаме до любимото ми тази година засега - Yuri on Ice!
Не виждам анимето да получава вниманието на българската публика, макар че яой фенките в частност всички го знаят и им текат леги по него по очеизваждащи причини, но заглавието е доста солидно. Визуално красиво е, тематиката му е фигурно пързаляне, има комични и много трогателни моменти... А в момента сме едва на трети епизод. Гледайте го!

26 Oct 2016, 15:29
Profile

Преди 2 дни догледах "Servamp". Анимето ми харесва.

Дивата Роза

Моите проекти :) x My Anime List x My Manga List

29 Oct 2016, 02:15
Profile

Доглеждам Rewrite.

Започва странно и накъсано. Половината сезон историята върви като отделни случки в гимназията,
след това изведнъж се пръкват разни фантастични битки и конфликти... Има някаква идея зад хора с
разни сили, но всичко е толкова разпокъсано, че няма логика.
Не знам как и откъде са успели да се докопат до втори сезон.

Иначе е кратко. 12 епизода, докато ги превъртиш мъничко и взело, че свършило.

21 Jan 2017, 15:50
Profile

Нещо почнах да правя маратони на аниметата от последния сезон.

Започвам с хубавите неща:

Udon no Kuni no Kiniro Kemari - аниме тип Amama to Inazuma и Barakamon, в което главният герой трябва да се грижи за малко и пакостливо същество и всичко е неразбории, комични моменти, малко драма и fuwa-fuwa. Удон-ът има досат по-ясон изразена драматична черта и някои неща бяха почти предвидими, което не пречи всички герои да са големи сладури. Много е сладко и определено става ако ви се гледа нещо slice-of-life.

Tanaka-kun wa Itsumo Kedaruge - анимето, от което смятах, че нямам нужда, докато най-накрая не го гледах. Ohta for best waifu xD (искам някой да ме носи до училище под мишница). Препоръчвам с 2 ръце и 2 крака и отново да, slice-of-life е.

Лошото:

Fate/Grand Order: First Order - честно казано мисля да се откажа от всички Fate/ анимета, които не са правени от ufotable. Когато единствено нещо, което харесах в анимето, е присъствието на Blue Lancer.... значи имаме проблем. Shielder определено е ужасно скучен персонаж.

05 Feb 2017, 00:26
Profile

Последно гледах Talez of Zestria.

Доста приятно ме изненада. Има интересен арт и историята никак не е зле.
Единственото, кото може да се подобри е развитието на героите, както главни така и второстепенни.
Част от второстепенните герои се появяват, но така и не участват в сюжета.

26 Mar 2017, 13:26
Profile

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo! 1 & 2

Гъбарка се с жанра, но в някои моменти става леко досадно.

Kobayashi-san Chi no Maid Dragon

Oказа се приятно и забавно. Хубаво представят разни културни различия

14 Apr 2017, 14:06
Profile

Tales of Zestiria the X Second Season

Продължи в същия дух както и предния сезон.
Леко и забавно. Жалко, че за някой сюжетни линии няма
повече дълбочина. И на края на анимето отникъде изскочи историята
с Lord of Calamity и предишния Shepard. Малко беше ни в клин, ни в ръкав.

08 May 2017, 12:21
Profile

Пак хванах нещо старо и гледано да зяпам отново.

Става въпрос за кратките web епизоди на Blame! от 2003. Колко повече ми харесва този тип анимация от новата, нямам думи. По 4-5 минутки са шесте епизода, като всеки е адаптация на момент от първите 6 тома. Няма връзка, няма кохерентност, но предава добре атмосферата на мангата.

20 May 2017, 14:48
Profile

Tenkyou no Alderamin

Отдавна не бях попадала на аниме по новели, което да е с хубава история.
Напоследък все анимират стандартните РПГ или приключенски новели с едни и
същи рециклирани герои.

Не че това аниме не се закача с всички клишета, но историята е направена умно
и не се върти около гащите на героините. Напротив, тук става въпрос за назряваща
война между няколко големи страни, за напредък в технологиите, за политики, за сблъсък
на култури и философии. Главният е умен и нарочно се прави на глупак, но знае много добре
накъде отиват нещата. Кефи ме колко реалистично илюстрират бариерите между хората и колко
хубаво са наблегнали на тезата до какво води сляпото подчинение и войната по принцип.

Щеше ми се да е по-дълго и да видя спойлерите от новелите анимирани.
Няма ги преведени разбира се, но доколкото четох от коментари за томовете нататък,
авторът прави ход, който не си го позволяват много хора.

07 Jun 2017, 11:01
Profile

Sakurasou no pet na kanojo

Много странно аниме, но същевременно завладяващо.
Напомняше ми малко за Торадора, може би заради ексцентричността на
героите и същите изблици, които представяха и купищата нелогични действия.

Иначе ми хареса как представиха усилията, които човек влага в преследване на
някаква цел и в крайна сметка основната тема май се оказа как човек на тази възраст
да намери себе си и да започне да се приема.

Завърши добре, но беше малко ясно, че всъщност има още някакво развитие в историята.

13 Jun 2017, 11:06
Profile

Working!!

Гледала съм го и преди, но ми липсваха доста моменти, така че си направих маратон на всичките излезли сезони. Героите са си все така забавни и страхотни, каквито си ги и помня, макар и на второ гледане си личат някои по-дразнещи и рециклирани моменти.

:love:

Working!! 2
Повече от същото. За съжаление, шегите са същите като в първия сезон и се развива общо взето истоирята на 1-2 герои (но поне Таканаши вече не е толкова punching bag). Общо взето гледаш същите сладури, които гледаш пак в същите ситуации. Можеше да се мине без толкова разтягане, но Попура-чан е бест гърл, така че нямам много забележки. И Сатоу трябва да се вземе в ръце. Ех....

:wind_is_mine:

Working!! 3
Още повече от същото. Леко ненужен и прекаелно разтеглен сезон ми се стори, но едната романтична връзка взе, че напредна много *Satou-kun you did it*. Ти да видиш! Урааааа! "Лошият" герой хич не ми допадна и съответно сезонът свършва в нищото.

:baba_boom:

Working!! Special

*bows to samara* Краят реално на трети сезон, защото иначе сезонът свършва странно. Можеше спокойно да е 20-минутен последен епизод на последния сезон, но не... 1-часов "спешъл", съдържащ реалния край на историята.

:woa:

И така... Изгледах наново цялата поредица.

:bye:

22 Jun 2017, 14:14
Profile

Nijiiro Days

Общо взето анимето ме изненада изключително приятно.
Очаквах си да е slice-of-lifе без особен сюжет и развитие, защото по всички
описания звучеше точно така. Но всъщност се оказа, че си има солидна история
и много интересни закачки за това какви са отношенията в приятелските кръгове
в гимназията. И най-много ми хареса как групичката главни се занасят един с друг
за чужда сметка. Все едно гледам групата приятели на брат ми =X

Героите са всички доста изградени персонажи с характер и особености.
Даже ми се искаше да е по-дълго, за да разбера още нещо за тях.

Определено препоръчвам.

26 Jun 2017, 18:18
Profile

Days

ОК, ако трябва да съм честна, докато вървеше в сезон гледах първите 4 епизода и
бях на път да не го продължа. След това се върнах към него, вече завършено, и бих казала,
че развитието на историята и персонажите тече много по-добре, когато не трябва да те хранят
с епизод на лъжичка. Главният е интересен, приятелят му гений футболистче също и като цяло
сюжетът има потенциал за развитие. Изнервяше ме, че главният постоянно се проваляше, въпреки
очевидните усилия дето влага, и според мен можеше по-рано да дадат как най-сетне вкарва гол, но
мисля, че надградиха добре нещата накрая и наистина стана ясно как и защо той стана важен за
отбора. Дадоха и как започва да има усещане за играта, което също е вълнуващо.

Определено ще видя и втори сезон, когато излезе. Вероятно пак ще изчакам да завърши,
защото иначе ще имам впечатлението, че нищо не развиват с един епизод на седмица.

03 Jul 2017, 10:02
Profile

Последно гледах Ao no Exorcist: Kyoto Fujouou-hen (втория сезон на Ao no Exorcist). Хареса ми, нещата бяха достатъчно добре обяснени, след като схванах повечето неща при положение, че в онези дни, когато го гледах, не бях настроена за сериозни неща и ме мързеше следсесийно да чета и да обръщам достатъчно внимание на това, което чета. Оказа се, че този сезон на Ao no Exorcist има малко разминаваниe и противоречие спрямо 1-ви сезон.
Spoiler: show
Искам да кажа, в края на 1-вия сезон демонските сили на Юкио се пробуждат както при Рин, а във 2-ри Юки си е пак човек, все едно няма и помен от това силите му да са се пробуждали някога.

Та както и да е, да изкажа вече мнение след толкова приказки. Като цяло 2-рото сезонче ми хареса, беше увлекателно - за 3-4 дни изгледах всички 12 епизода. Особено последните 6 епизода, на тях интересът ми беше най-засилен, ако не ми се беше приспало онази вечер, щях да ги мина наведнъж... но пред съня всички сме безпомощни!
Надявам се да има 3-ти сезон... :)

Дивата Роза

Моите проекти :) x My Anime List x My Manga List

17 Jul 2017, 19:29
Profile

Ред беше на YURI ON ICE!

Еми, смях се на много моменти от сърце.
Такива безумия между двамата главни, обаче са доста симпатични въпреки това.
Хареса ми как в цялата история са се опитали да предадат атмосферата на спорта,
усилията и цялото напрежение. Не съм любител на спортове, където някакво жури раздава
оценки, по принцип. Като цяло не змятам, че това са някакви конкретни резултати, но за хората,
които практикуват това, никак не е малка работа.
Шоунен-ай моментите не са изразени, по-скоро са толкова майнстрийм загатнати, че е ясно как
анимето се опитва да привлече всички фенки да пищет (ахем! Пръстените... пияните танци...карането на
кънки заедно в последния епизод)

Задържа ми интереса, главните са забавни за гледане, искаше ми се да бяха имали малко повече време да
изградят още персонажите на главните герои. Мотивацията на Виктор не стана много ясна, а защо Юри го следва
също. НО поне накрая си поразмениха малко позициите. =X

20 Sep 2017, 02:08
Profile

Йей, някой друг да хареса Yuri on Ice, освен мен. :love:

The dragon's dentist OVA - Хареса ми, историята е праволинейна, но обстановката е странна (все пак става въпрос за зъболекари на дракони, които живеят върху дракона, но ако не се справят с кариесите му, се превръщат в зъб...). Връзката между двамата главни е супер сладка. Режисурата на моменти е средниста, на места е уникална... но моменти са се опитали да бъдат твърде умни с кадрите. Препоръчвам заглавието, но наистина е доста странно и няма да се хареса на всички.

Owarimonogatari OVAs - Много добри епизоди! Препоръчвам с две ръце и два крака! Трябва естествено да сте гледали всичко останало преди да стигнете до тази част, защото намерихме най-накрая отговорите на нещата които ни тормозеха в Second Season & Hana. И Ошино Меме се завърна to save the day!!

=D

Kizumonogatari Movies - Също горещо го препоръчвам. Kiss-shot във всичките й форми е невероятна, разбираме от начало връзката й с Арараги. Във филмите са налети доста пари, което води до една странност на филма - изглежда малко по-различно от останалите неща в ~Monogatari франчайза. Сериите обикновено са прибързани, недорисувани, доста панели с думи на тях, липса на кадри, общо взето - всякакви похвати да се пусне епизода по телевизията на време. Докато във филмите на Kizo всичко се движи без прекъсване, доста по-голяма свобода и обхватност на режисурата, героите са непрестанно добре направени - смея да твърдя, че е едното заглавие от поредицата, което бих препоръчала да гледате първо, ако не сте запознати с поредицата, за да свикнете с този режисьор и последователността на историята.

Koyomimogatari Web - Като си говорим за скъпи неща от франчайза, нека споменем едно от по-скалъпените и недобре изглеждащите, а именно web сериите със страничните истории на Koyomi. Не останах впечатлена, предвид че са истории за абсолютно нищо релевантно и не са никак интересни. Но пък Oshino Meme беше наоколо във всеки един от тях - повече бишонени, по-добре. Препоръчвам само за фенове на поредицата, спокойно може да се пропусне, ако не държите да гледате абсолютно всичко.

Shirobako - Аниме за това как се прави аниме. Дава доста информация по темата, героите са супер симпатични, има cameo на известен режисьор и на опитен аниматор. Също получава препоръка от мен. Напоследък все хубави неща подхващам - супер доволно съм от себе си.

:badplan:

Oshiete, Galko-chan - Още едно много хубаво заглавие, забавно, но образователно. Въпросите с образователна цел са неща тип "Гърдите наистина ли стават по-големи, ако ги масажираш?", да знаете какво да очаквате. Има много такива неща, отговорени в 5-минутни епизоди.

И стигаме до А.Н.И.М.Е.Т.О. заради което почнах да пиша цялата тази стена от текст - 3-gatsu no Lion/March comes in like a lion. Жестоко! Невероятно! Страхотно! Може би най-доброто заглавие за годината си! Opening-ът и ending-ът на Bump of Chicken ми станаха любими, заедно и с остатъка на дискографията на групата. Музиката в самото аниме не винаги беше адекватна, имаше една френска песен (която не знам защо е там, не се връзва музикално, няма причина да е на френски, текстово се вписва, но наистина не й е мястото в първи епизод), на моменти имаше джаз, традиционна музика (хубава музика, но не на място). Има място за подобрение. Героите бяха супер, всичките (без сестрата - мразим я). Историята е простичка, но добре и емоционална разказана. Много кадри с психологически изражения на емоциите. Препоръчвам. Чакам втори сезон през октомври.

20 Sep 2017, 11:23
Profile

Zero no Tsukaima S1

Бях чувала за анимето, но чак сега стигнах да го гледам.
Интересно е, но не е нещо особено. Не внася нищо кой знае колко ново
в сюжета. Главният не може да кажа защо се води, че трябва да играе важна роля.
Малко хем има воля да взима сам решения и да действа, хем е мекотело с главната.
Луиз е доста досадничка и това, че я озвучава сеюто на Шана, не помага да не ги сравнявам.

Има интересна история и замисъл, но го карат доста лежерно и закачливо, а самата
история май е позамислена да е леко по-dark.

Като цяло е за разпускане и забавление.

23 Oct 2017, 01:28
Profile
Reply to topic   [ 58 posts ]  Go to page Previous  1, 2