View unanswered posts | View active topics It is currently 14 Dec 2017, 03:38

Reply to topic  [ 3 posts ] 
Mahou Shoujo Ikusei Keikaku (есен 2016) 
Author Message

Image

Заглавие: Mahou Shoujo Ikusei Keikaku
Синоними: Magical Girl Raising Project
Жанр: съвременно фентъзи, фентъзи, магически момичета, насилие
Тип: сериал
Епизоди: 12
Продукция: Lerche
Година: 2. 10. 2016 – 18. 12. 2016
Официален сайт: http://mahoiku.jp/
AniDB / ANN

Резюме:
Социалната игра „Проект за отглеждане на магическо момиче” позволява на един от десетки хиляди души да бъде „магическо момиче” – притежаващо необикновени физически възможности и външен вид, както и специални магически сили, които ги отличават от обикновените хора. Но един ден, в град с шестнадесет магически момичета, администраторите обявяват, че трябва да съкратят броя на момичетата наполовина, за да решат проблема с намаляването на магическата енергия. Отначало шестнадесетте се състезават, за да съберат повече „магически бонбони” от конкурентките си, но правилата бързо биват изкривени и надпреварата се превръща в битка за оцеляване помежду им.
-------------------
-------------------

На места това аниме е сравнявано с Puella Magi Madoka Magica, но мога да кажа, че на практика няма общо с него. То е тип "battle royale" - оцелява само най-добрият. Интересното в него е историята, в която има съществени обрати и човек не може никога да бъде сигурен как точно ще се стекат нещата. За мен лично музиката също е на добро ниво и е подходяща за моментите, в които се използва. Анимацията е сравнително стабилна. Съществен минус обаче е, че героите са толкова много на брой, че за 12 епа е трудно да бъдат представени подробно и зрителят да ги почувства по-близки.
Сериалът е адаптация на първата новела от общо десет, в която общо взето се засягат нещата само на повърхността. По-нататък новелите разкриват една още по-интересна и подробна картина и са дадени отговори на много въпроси, свързани с играта.
Новелите ми харесаха дотолкова, че започнах превода им в своя блог - https://mahoikutranslationbg.wordpress.com/ и ако имате желание, може да го посетите.

29 Nov 2017, 03:05
Profile WWW
Преводач, Редактор, Тайпсетър
Преводач, Редактор, Тайпсетър

Хмм, не съм попадала на заглавието,
но от описанието звучи като нещо, което би ми харесало.

01 Dec 2017, 00:23
Profile

Аз съм фен на жанра "магически момичета" и като видях това заглавие, си рекох, че ще го пробвам. Погледнах описанието му в анидб, но отгоре-отгоре и си помислих, че битката, която ще бъде в него, няма да е чак толкова сериозна... Оказах се в грешка ^^;; Наистина обаче ме грабна много и си заслужаваше всяка минута. Трябва да се има предвид, че първите 1-2 епизода са относително спокойни, екшънът почва от третия.

01 Dec 2017, 03:34
Profile WWW
Reply to topic   [ 3 posts ]