..:: Akatsuki no Yona ::..

Image
Нови глави - свалете ги от тук.
samara
Фурията
Фурията

..:: Akatsuki no Yona ::..

Post by samara » 18 Jul 2012, 20:37

Akatsuki no Yona

Image

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Заглавие: Akatsuki no Yona
Жанр: Приключение, комедия, драма, фентъзи, романтика, историческа
Автор: Кусанаги Мизухо
Томове: 9 (незавършена)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Сюжет:

Йона е дъщеря на император Ил и наследница на кралството. На нейно разположение са спокоен и луксозен живот,
отвартително досаден бодигард и най-страхотният братовчед, когото някога света е виждал. Сега, ако можеше и червената й
коса да изчезне, всичко щеше да е идеално.

Но дали почти перфектният й свят не крие повече тайни отколкото тя би могла да си представи?

---------------------------------------------------------------

Екип за превод на мангата:

Превод: samara
Редактор: crazy_little_crow
Моделиране: samara

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Готови глави:
Линк за сваляне
При проблеми: Натиснете тук:

crazy_little_crow
Дракон-чан
Дракон-чан

Re: ..:: Akatsuki no Yona ::..

Post by crazy_little_crow » 22 Jul 2012, 11:15

Аз, аз, избери мен~! :touched: Сега имам свободно време, а пък и ти си съвестен преводач - редакцията ще върви бързо~

samara
Фурията
Фурията

Post by samara » 23 Jul 2012, 12:24

Йей! Страхотно!! Благодаря много, че се наемаш :) Ей-сега ще се разберем :badplan:

tenshi
The voice of reason
The voice of reason

Post by tenshi » 13 Aug 2012, 23:36

Йееей, много се радвам на тоя проект. Всъщност не бях чела мангата, докато самара не пусна темата в бъдещи и реших да видя какво представлява... и само за една вечер изчетох всичко излязло.
Много се радвам и на екипа ви, много хубав превод. Успях аз вече да го изчета, нали пък имам достъп до "Тайната кухня" :hoho:
Та продължавайте в същия дух! Искам още глави :badplan:

crazy_little_crow
Дракон-чан
Дракон-чан

Post by crazy_little_crow » 14 Aug 2012, 00:11

^ Направих абсолютно същото нещо - като видях темата тук, изчетох всичко излязло + raw-овете =D Всички хубави думи и благодарности са за samara :love: Браво, момиче~!

samara
Фурията
Фурията

Post by samara » 15 Aug 2012, 12:43

:heehee dance:

Ех, колко се кефя, че се харесва и се чете!

Да, в крайна сметка мангата е много зарибяваща. Аз въобще не очаквах да ме хване така.
Но действието се акумулира с всяка следваща глава и докато се осъзнах търсех raw-ове да видя
как продължава, въпреки че не мога да ги чета.....

Да си кажа честно, Йона в първите няколко глави много ми лази по нервите. Докато й превеждах
репликите от началната глава ми идеше да се откажа...... Ама, все пак реалистичен персонаж е, донякъде
й е простено.

А и така остава място за Хак да блести с изявите си и хумора...... :o_o:

Plama_chan
Як Шеф
Як Шеф

Post by Plama_chan » 15 Aug 2012, 13:08

Как си знаех още момента, в който го видях тоя Су-нещо си, че няма да ми е любимец и то имало защо... Иначе, мда, Хак определено вече печели симпатиите ми, така че да му мисли какви ще ги върши занапред. А Йона до момента с нищо не ме впечатлява... Безлична ми е, но ще видим как ще е занапред.
Of course I talk to myself - sometimes I need expert advice!
Image
[この世界には偶然なんてないわ。あるのは必然だけ。]
................................................
時を越えて響くメロディー
優しさも 溢れる笑顔も
信じて 離れてても
私を想い出して
> > > Mah work!

Purple

Post by Purple » 15 Aug 2012, 13:23

Хаха, на мен мангата ми се струва колкото увлекателна, толкова и забавна. Макар че Су-уон не ми харесва особено, на няколко пъти ме разсмя. Физиономията на Хак като Йона каза, че й е годеник, беше убийствена, хилих се 5 минути! =X =X Интересно ми е какво ще е развитието нататък.

samara
Фурията
Фурията

Post by samara » 15 Aug 2012, 14:27

Су-Уон е малко странен за мен..... но, че е добър актьор не може да се отрече. В края на първата глава не го очаквах точно него......
Успя да ме заблуди...... И да, има много добри изцепки, които те оставят да се хилиш....

Хак е един от изграждащите историята образи в тази манга. Стана ми симпатичен още с първото си изречение за Йона, където
така добре се подигра с нея..... Момчето просто изби рибата..... Неговото развитие най-много чакам с нетърпение да го видя и по-нататък.

Йона.... не й давам кой знае какви шансове, но по raw-ове гледам, че е тръгнала в доста интересна посока...... Сигурно ще има какво да
предложи, след първоначалния шок.....

samara
Фурията
Фурията

Post by samara » 28 Oct 2012, 18:56

Така и не разбрах защо две глави, които са изцяло ретроспекция са включени още в самото начало на историята.
Много си е сладко да ги видим всичките като малки, но не ми се връзва като развитие......

Единствено това, че виждаме мъничка част от дворцовия живот и проблемите в него вероятно
трябва да подскаже, че става нещо доста сериозно, ама първата глава, така или иначе, ни го разкри. :huh:

Някакви идеи?

Post Reply